Dünya Klasikleri

Geçmişten günümüze yazılmış olan yüzbinlerce eser arasından Dünya Klasiklerine girmiş olan ve anlatımları ile okuyucuları kendilerine çeken eserler Koloni Kitap farkı ile sizlerle. Yakın geçmişte olabileceği gibi çok daha eski dönemlerde ele alınmış olan bu kitaplar dönemin kültürel, sosyal ya da gündelik problemleri gibi onlarca farklı alandan ilham alınarak hazırlanıldığı gibi bunlardan bağımsız şekilde de ele alınabilmektedir.

Dünya klasikleri kitaplarımız geniş yaş skalası barındırmaktadır. Bu sebeple ufak bir araştırma ardından seçeceğiniz kitaplar ile aile boyu kitap okuma keyfini yaşabilirsiniz. Koloni kitap olarak en çok okunan ve tercih edilen, özenle Türkçe'ye çevrilmiş başarılı kitapları bu kategorimiz aracılığı ile sizlere aktarıyoruz.

Okunması Gereken Dünya Klasikleri

Dünya klasikleri arasına girmiş olan tüm kitaplar hiç kuşku yok ki en başarılı kitaplar olarak gösterilebilir. Bu sebeple bunlar arasından kitap ismi vermek pek doğru olmayabilir. Ancak bazı yazarlar gerçekten bu klasikler arasına çok iyi eserler vermişlerdir. Bunların hepsini tek tek yazmak pek mümkün olmasa da başlıca Dünya Klasikleri alanına eser veren yazarları şunlardır: Victor Hugo, Sabahattin Ali, Daniel Defoe, Tolstoy, Dostoyevski, Jack London, Fanz Kafka,Goethe, Charles Dickens, Jack London'dur. Ancak bahsetmiş olduğumuz gibi diğer tüm isimler de oldukça saygın ve başarılı yazarlardır. Kendinize bir şeyler katmak için mutlaka Dünya Klasikleri eserlerine göz atmalısınız.

Koloni Kitap ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Uygulamış olduğumuz uygun fiyat politikasından her zaman faydalanabilirsiniz. Hemen şimdi Dünya Klasikleri kategorimize göz atın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR